info@webkalyon.com

SEO(Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir? Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

SEO(Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir? Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

web kalyon

SEO(Search Engine Optimization) nun amacı internet sitenizin değerini arttırmaktır. Arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanızı dolayısıyla daha fazla internet kullanıcısına erişmenizi sağlar. Sitenizin arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilmesi gerekiyor. Bunun olması içinde sitenizin görünümü, içerisinde yer alan görseller ve tüm içerik dikkate alınarak kapsamlı bir çalışma yapılması gerekmektedir.

Düzgün bir SEO çalışması ile sitenizin içeriğine göre en çok ziyaretçiyi çekecek olan anahtar kelimeler üzerine çalışmalar yapılır. Her anahtar kelimenin alanına göre rekabeti oldukça farklıdır. Bu anahtar kelimeler üzerinde gerek site içerisinde link çalışmaları gerek site dışından(back link) çalışmaları yapılarak arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alabilirsiniz.

İnternet sitenizin arama motoru uyumlulukları arasında mobil uyumda oldukça önemlidir. Artık günümüzde hemen hemen her mobil cihazdan internet erişimi mevcuttur. Bu sitenize gelecek olan ziyaretçilerin sorunsuz bir şekilde bağlantı sağlayıp sitenizi kendi cihazında ki çözünürlüklere uygun olarak optimize edilmiş şekilde görmelidir. Arama motorları sitenizi tararken mobil uyumlu olup olmadığını da dikkate almaktadır.

Tags: , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir