info@webkalyon.com

Yeni Nesil İşletim Sistemi ! Windows 11 mi Geliyor ?

Yeni Nesil İşletim Sistemi ! Windows 11 mi Geliyor ?

Ardı arkası kesilmeyen Windows 10 güncellemelerinin ardından geçtiğimiz günlerde Microsoft tarafından sızdırıldığı düşünülen bir ISO yayınlandı. Evet dostlar Windows 11. Henüz resmi bir açıklama olmamış olsa da paylaşılan bu ISO dosyasını kurup inceleyenler önümüzde ki günlerde duyurulacak olan Microsoft un yeni işletim sistemi olduğuna emin gibiler.

Sızdırılan ISO ile alakalı resmi bir açıklama gelmese de Microsoft bunun sadece bir başlangıç olduğunu sırada ne olduğunu beklememiz için bizlere 24 Haziran tarihini işaret etmekle yetindiler. Umalım da yeni gelecek olan bu işletim sistemi bizleri Windows 10 da yaşanan performans sorunları ve hatalı çıkan güncellemeler gibi üzmesin.

windows11

İnternete sızdırılmış olan yeni Windows göze çarpan yeniliklerden biride başlat menüsü. Alışkanlıklarından vazgeçmek istemeyenler başlat menüsünü Windows 10 da ki gibi sola dayalıda kullanılabildiği söylenmekte. Windows 10 çıktığında olduğu gibi geçişler lisans sahipleri için ücretsiz olacaktır. Windows 10 ve 7 ye sahip olanlar direk geçiş yapabilirken Windows 8 e sahip olanlar öncelikle 8.1 e güncellemeleri gerekecek.

Şuanda ISO dosyasına bir kaç arama ile ulaşabilirsiniz fakat resmi açıklamalar gelene kadar indirip kurmamanızı tavsiye ederiz.

Tags: , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir